There Is No Such Thing As A Second Impression.
Don’t miss anything. Follow Us.
Yeme Psikolojisi ve Davranış Değişikliği Atölyesi
Bizi Arayın 0 530 232 33 59
Bizi Takip Edin
Top
Image Alt

Yeme Psikolojisi ve Davranış Değişikliği Atölyesi

  /  Bireysel  /  Yeme Psikolojisi ve Davranış Değişikliği Atölyesi

Yeme Psikolojisi ve Davranış Değişikliği Atölyesi

₺0

Eğitim İçeriği

Pandemi sürecinden dolayı yüz yüze gerçekleşen eğitimlerimizin bir süreliğine yapılmamasına karar verilmiştir. Eğitimlerimizi online video formatlarıyla sizlerle buluşturmak adına çalışıyoruz.

Video eğitimlerimize ulaşmak için Zihin Okulu Store‘u ziyaret etmeyi unutmayın!

Eğitim İçeriği

Kilo vermek, basit bir enerji dengesine dayanır ve herkes daha az yiyip, daha çok hareket ettiğinde kilo vereceğini bilir. Bu basit bilgiyi hayata geçirmek ise pek kolay olmaz. Pazartesi başlanan diyetler bir yerde sona erer. Yapılan çalışmalar diyet yaparak kilo verenlerin %95inin, verdikleri kiloyu (bazen daha fazlasını) 5 yıl içinde geri aldığını göstermiştir. Yemek, duygu ve düşüncelerden fazlasıyla etkilenen, yaşamımızın ilk anından itibaren gelişen bir davranıştır. Bu davranışı değiştirmek için diyetler yetersiz ve kısıtlı kalır. Bu atölye, yeme davranışınızı kalıcı olarak değiştirmenize yardımcı olmak için, psikoloji ve beslenme bilimlerinin kesişiminden yola çıkarak tasarlanmıştır. İçerdiği örnekler, teknikler ve egzersizler ile yemek ve kilo ile ilgili karşılaştığınız problemlere çözümler içeren kapsamlı bir yöntem sunmaktadır. Eğitim “Öğrenme” ve “Değişim” olmak üzere 2 ana bölümden ve alt bölümlerden oluşmaktadır.
1- Öğrenme
a. Beslenme
b. Diyet
c. Beyin ve Düşünce
2- Değişim
a. Motive ol ve hazırlan
b. Değişime başla
c. Fark et ve tanı
d. Zoru başar
e. Dengele ve koru

Eğitmen Hakkında

İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme Diyetetik bölümüne birinci olarak tam bursla girmiş, başarı sıralamasıyla çift anadal yapmaya hak kazanmıştır.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
WhatsApp üzerinden bize yazın Whatsapp