There Is No Such Thing As A Second Impression.
Don’t miss anything. Follow Us.
Bizi Arayın 0 530 232 33 59
Bizi Takip Edin
Top
Image Alt

Psk. Dyt. Hatice Kübra Işıldar

  /  Psk. Dyt. Hatice Kübra Işıldar

Psk. Dyt. Hatice Kübra Işıldar

Diyetisyen/Psikolog

İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme Diyetetik bölümüne birinci olarak tam bursla girmiş, çap imkanıyla Psikoloji bölümünde öğrenimine başlamıştır. Henüz lisans öğrencisiyken bütünleşik yüksek lisans yapma hakkı elde ederek Sinirbilim programından yüksek lisans derslerini almıştır.

Psk. Dyt. Hatice Kübra Işıldar

İstanbul Medipol Üniversitesi Beslenme Diyetetik bölümüne birinci olarak tam bursla girmiş, başarı sıralamasıyla çift anadal yapmaya hak kazanmıştır. Beslenme ve psikoloji ilişkisine duyduğu ilgi ile aynı anda Psikoloji bölümünde öğrenimine başlamıştır. Henüz lisans öğrencisiyken bütünleşik yüksek lisans yapma hakkı elde ederek Sinirbilim programından yüksek lisans derslerini almıştır.

Eğitim hayatı boyunca çocuk beslenmesi, toplu beslenme, hastalıklarda beslenme başta olmak üzere pek çok alanda hastanelerde, aile sağlık merkezlerinde, özel kliniklerde, devlet kurumlarında, sivil toplum kuruluşlarında ve okullarda staj yapmıştır. Çocuk ve Ergenlerde Tip 1 Diyabet ve Karbonhidrat Sayımı, Bariatrik Cerrahi Diyetisyenliği eğitimlerini almış, alanında pek çok kongre ve konferansa katılım sağlamıştır. Klinik psikoloji ve nöropsikolojiye ilgi duymuş, bu alanda gönüllü stajlarda yer almıştır. Beslenme Diyetetik lisans tezini “deneysel olarak oluşturulan tat belleğinin nesillerarası iletimi” ile ilgili yürütmüş, bu konuda çalışmalarına devam etmiştir. Beslenme psikolojisi, diyet motivasyonu,diyeti etkileyen faktörler, yeme davranışı, öğün sayısı, aralıklı beslenme ile ilgili deneysel ve klinik çalışmalarda bulunmuştur. Beslenme Diyetetik ve Psikoloji bölümlerinden yüksek onur dereceleriyle mezun olarak Psikolog Diyetisyen ünvanını elde etmiştir. Üniversite yılları boyunca çok sayıda sosyal organizasyonda aktif olarak yer almış,çoğunda yürütücü olarak bulunmuştur. Halen dernek faaliyetlerine ve sosyal çalışmalara destek olmaktadır.

Academy of Cognitive Therapy (ACT) ve The European Association for Behavioral and Cognitive Therapies (EABCT) onaylı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimine ve yüksek lisans programına halen devam etmektedir. Tıkınırcasına yeme üzerine araştırmalarda bulunmakta, insanda ödül mekanizması, hazzı erteleme, otokontrol, yeme bağımlılığı alanlarında çalışmaktadır. Beslenmenin diyetlere indirgenemeyecek kadar hayatın bir parçası olduğuna inanarak, sağlıklı beslenme alışkanlıklarını davranışa odaklanarak değiştirmeyi ve beslenme ile ilişkiyi normalleştirmeyi hedeflemektedir.

Bilişsel davranışçı yaklaşım ile diyetisyenliğin bir araya getirildiği bir plan ile çalışmaktadır.

Çalışma alanları; yetişkinlerde sağlıklı beslenme, obezite, beslenme psikolojisi, tıkınırcasına yeme, yeme bozuklukları, çocuk ve ergenlerde sağlıklı beslenme ve yiyecek seçme, hastalıklarda beslenme, kurumsal beslenme, obezitenin bilişsel davranışçı tedavisi

EĞİTİM

Diyetetik/Diyetisyen
Medipol Üniversitesi, 2017
Psikolog
Medipol Üniversitesi, 2018
Sinir Bilim Alanında Uzmanlık
Medipol Üniversitesi

İLGİ ALANLARI

Yetişkinlerde Sağlıklı Beslenme
Yeme Bozuklukları
Obezite
Çocuk ve ergenlerde sağlıklı beslenme ve yiyecek seçme
0 0 vote
Article Rating
WhatsApp üzerinden bize yazın Whatsapp