There Is No Such Thing As A Second Impression.
Don’t miss anything. Follow Us.
Bizi Arayın 0 530 232 33 59
Bizi Takip Edin
Top
Image Alt

Uzm. Psk. Feyzullah Gürdaş

  /  Uzm. Psk. Feyzullah Gürdaş

Uzm. Psk. Feyzullah Gürdaş

Uzman Psikolog

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını Okan Üniversitesi’nde Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji üzerine yapmıştır.

Uzm. Psk. Feyzullah Gürdaş

Uzm. Psk. Feyzullah Gürdaş lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını Okan Üniversitesi’nde Sağlık Odaklı Klinik Psikoloji üzerine yapmıştır. Yüksek lisans bitirme projesinde obezitenin psikososyal tedavi modelleri ve etkinliğini çalışmıştır. Lisans eğitimini tamamladığı 2007-2015 yılları arasında belediyelerin sosyal hizmet birimlerinde engelli ve ailelerine yönelik psikolojik destek, bilgilendirme, yönlendirme ve seminer hizmetlerini yürütmüştür. Halen Prof. Dr. Medaim Yanık’ın sahibi olduğu psikiyatri ve psikoterapi merkezinde tam zamanlı olarak psikoterapi alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Eğitimleri sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Gündüz hastanesinde staj yapmış, burada şizofrenisi olan bireylerle yürütülen çalışmalara bizzat katılmış ve tecrübelerini belediyelerdeki toplum temelli rehabilitasyon projelerine aktarmıştır. Meslek hayatı boyunca terapi eğitimlerine devam etmiştir. The European Association for Behavioral and Cognitive Therapies (EABCT)’den onaylı Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (yaklaşık 400 saat), Gottman Çift Terapisi I. Düzey eğitimi ve Gestalt Terapi eğitimi bunlar arasında en önemlilerindendir.

Çift terapilerinde Gottman çift terapisi yönelimli, bireysel terapilerde ise Bilişsel Davranışçı Terapi yönelimli çalışmaktadır. Obezitenin bilişsel davranışçı tedavisi (psikoterapi ile zayıflama), dissosiyatif kimlik bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, sosyal fobi, performans kaygısı, yaygın kaygı, öz güven eksikliği, yetersizlik duyguları, sosyal beceri eksikliği, atılganlık sorunları, stresle başa çıkma, depresyon, öfke kontrolü gibi konular özel ilgi alanına girmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Feyzullah Gürdaş, Kognitif ve Davranış Terapileri derneği ve Dünya Şizofreni Derneği üyesidir.

EĞİTİM

Psikolog
Boğaziçi Üniversitesi, Edebiyat-Fen Fakültesi, 2007
Klinik Psikoloji Alanında Uzmanlık
Okan Üniversitesi, 2014

İLGİ ALANLARI

Obezitenin bilişsel davranışçı tedavisi
Dissosiyatif kimlik bozukluğu
Duygudurum bozuklukları
Depresyon
Öfke Kontrolü
Obsesif kompulsif bozukluk
Sosyal fobi
5 1 vote
Article Rating
WhatsApp üzerinden bize yazın Whatsapp