There Is No Such Thing As A Second Impression.
Don’t miss anything. Follow Us.
Bizi Arayın 0 530 232 33 59
Bizi Takip Edin
Top
Image Alt

Uzm. Psk. Kadriye Slocum İnce

  /  Uzm. Psk. Kadriye Slocum İnce

Uzm. Psk. Kadriye Slocum İnce

Uzman Psikolog Fizyoterapist

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünden okul birincisi olarak mezun olmuştur. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi, Uygulamalı Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programında tamamlamıştır.

Uzm. Psk. Kadriye Slocum İnce

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünden okul birincisi olarak mezun olmuştur. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi, Uygulamalı Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programında, psikosomatik bir rahatsızlık olan Haşimoto Hastalığına yönelik yaptığı, “Haşimoto Hastalığı Tanısı Almış Kadın Hastalarda Travmatik Yaşantıların ve Koşulsuz Kendini Kabulün Psikanalitik Yönelimli Klinik Görüşme Çerçevesinde Değerlendirilmesi” konulu çalışması ile tamamlamıştır. 2018 yılında, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin Klinik Psikoloji Doktora programını akademik başarı bursu ile kazanmış olup, eğitim hayatına devam etmektedir. Alan stajını Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları E. A. Hastanesi (BRSHH)’nde tamamlamış, Academy of Cognitive Therapy ve The European Association for Behavioral and Cognitive Therapies (EABCT) onaylı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlamıştır.

Psikoloji eğitiminden önce, 2011 yılında, University of Sharjah (B.A.E.), Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden üniversite birincisi olarak mezun olmuştur. Bu branşında, Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından uygulanan diploma denklik sınavlarını başarıyla tamamlamıştır. (Belge No: 109901)

Ana ilgi alanları sınav/performans kaygısı, depresyon, anksiyete bozuklukları, erişkinlerde DEHB ve dissosiyatif kimlik bozukluğudur. Bakış açısı rahatsızlıkları sadece psikolojik açıdan değil daha bütüncül bir şekilde ele almak olup, psiko-fiziksel bir şekilde çalışmaktır. Buna dayalı olarak gerektiğinde sınav/performans kaygısı ve erişkinlerde DEHB’da Brain Gym ve Learning Breakthrough Programı’nı, anksiyete bozukluklarında da Nefes ve Gevşeme Egzersizleri Eğitimi’ni psikoterapi ile beraber kullanmaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımlarını kullanmakta olup, aynı zamanda, Prof. Dr. Medaim Yanık’tan Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu ve İlişki/Çift terapisi üzerine eğitim ve süpervizyon almaktadır. Eğitim ve meslek hayatı boyunca özellikle araştırmaya önem vermiş, birçok alanda araştırma asistanlığı yapmıştır.

Aslen Amerikalı olup, İngilizce ve Türkçe’yi anadili olarak konuşmaktadır.

İlgi alanları; Sınav/ Performans KaygısıDepresyon, Panik Atak, Panik BozuklukDissosiyatif Kimlik BozukluğuErişkinlerde DEHB, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Anksiyete Bozuklukları, TSSB, Sağlık Psikolojisi, Psycho-Physical Therapy, Manüel terapi, Biopsikososyal model

EĞİTİM

Psikolog
İstanbul Şehir Üniversitesi, 2015
Fizyoterapist
University of Sharjah, 2011
Uygulamalı Psikoloji Alanında Uzmanlık
İstanbul Üniversitesi, 2018
Klinik Psikoloji Alanında Doktora
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi

İLGİ ALANLARI

Sınav/Performans Kaygısı
Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu
Panik Atak, Panik Bozukluk
Erişkinlerde DEHB
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Anksiyete Bozuklukları
Travma sonrası stres bozukluğu
0 0 vote
Article Rating
WhatsApp üzerinden bize yazın Whatsapp